תקרה אקוסטית

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

שמעתם על המונח "תקרה אקוסטית"? מונח זה נועד לשמש כפתרון עבור אלו שסובלים מרעשים בלתי פוסקים וצריכים מעט שקט. לא תמיד תקרה אקוסטית תעשה עבודה מוחלטת, אבל היא בהחלט משפרת את איכות החיים. תקרה אקוסטית נועדה לא רק כדי למנוע מכם לשמוע רעש, אלא מהשכנים שלכם לשמוע את הרעש שאתם עושים. אם הילד אוהב לנגן בתופים זה תחביב נהדר, אבל אנחנו לא בטוחים שהשכנים שלכם אחרי יום עבודה ישמחו לשמוע אותו מטפח את התחביב שלו.

מה היא תקרה אקוסטית?

תקרה אקוסטית היא תקרה אשר מיועדות למקומות מסוימים ומסייעת למניעת ספיגת רעש, הדהוד צלילים ועוד. בעבר היינו יכולים לראות תקרות אקוסטיות בעיקר באולפנים. עם זאת, היום כאשר כולנו גרים בבניינים והרעש מגיע מכל מקום, תקרה אקוסטית היא הפיתרון. תקרה אקוסטית היא אריחים מרובעים אשר נאחזים במסגרת מתכת. חשוב לציין, תקרה אקוסטית גם מבודדת רעשים, אבל כאשר מדובר על רעשים חזקים מאוד, עליכם יהיה לעשות יותר מתקרה אקוסטית, עליכם יהיה ליצור שכבת בידוד נוספת. תקרה אקוסטית עשויה חומרים טבעיים כמו צמר סלעים ועוד.

איך עובדת התקנה של תקרה אקוסטית?

תהליך ההתקנה של תקרה אקוסטית חייבת לכלול את תשתיות הבית, חשמל ומים. זאת אומרת, התקרה צריכה לכסות את התשתיותכיצד מתבצעת התקנה של תקרה אקוסטית ולכן, לא ניתן להקים תקרה אקוסטית בתהליכים ראשוניים של שיפוץ כאשר התשתיות אינן מכונות. לפני ההתקנה על בעל המקצוע להגיע בשביל לקחת מידות. כל עוד המידות תהיינה מדויקות, ככה התוצאה שתתקבל תהיה בהתאם. כמו כן, התקרה צריכה להיות עם רווח של כ-20 ס"מ מתקרת בטון. לאחר המדידות יהיה ניתן להתחיל בעבודה באמצעות התקנה של המסגרת העשויה מתכת עליה ישבו האריחים. על המסגרת להיות מחוברת לקירות, המסגרת מחוברת באמצעות פרופיל L או פרופיל Z. בדרך כלל, השימוש בפרופיל Z יהיה כאשר מדובר על קירות ישנים או כאשר הרצון הוא בתקרה צפה.

יתרונות וחסרונות של תקרה אקוסטית

לתקרה אקוסטית כפי שאתם יודעים יש הרבה מאוד יתרונות, וחלקם אפילו לא נוגעים בפן של בידוד רעשים. הנה כמה מהיתרונות הבולטים של תקרה אקוסטית:

פיזור אקוסטי – אמנם התקרה לא תמיד תבודד לחלוטין את הרעשים, אבל היא כן מפזרת את הרעשים באופן שווה, כתוצאה מכך אנחנוממה מורכבת תקרה אקוסטית ואיך היא פועלת נהנה מבידוד אקוסטי ברמה כזאת או אחרת בהתאם לתקרה שבחרנו. פיזור הצלילים נעשה באופן שווה בחדר.

מהירות עבודה – כאשר אנחנו רוצים להתקין תקרה אקוסטית בבית השיקול הראשון שלנו הוא כמה זמן זה עלול לקחת. בניגוד לעבודות שיפוץ שונות, התקנת תקרה אקוסטית לא צריכה לקחת יותר מיום, לכל היותר יומיים. במקרה שמדובר על גודל עצום ייתכן והזמן יגדל מעט.

תשתיות – כאשר יש לנו הפרדה של תקרה אקוסטית לתשתיות זה באופן כזה או אחר מקל עלינו במקרה של תקלה. בעוד שיש שכבת גבס או חומר אחר אשר חוסם מאיתנו להגיע לתשתיות, במקרה של תקלה כלשהי במערכת נאלץ לשבור את השכבה שמפרידה בינינו ובין התשתיות. כאשר מדובר על תקרה אקוסטית, ניתן פשוט להזיז את האריחים ובסוף התיקון להחזיר אותם למקום.

יש גם חסרונות לתקרה אקוסטית, אך הם אינם קריטיים לרוב. הבעיה העיקרית היא במראה של תקרה אקוסטית שיכול להיות מעט תעשייתי. עם זאת, כיום יש לנו עיצובים שונים של תקרות אקוסטיות אשר מתאימות לבתים פרטיים. תוכלו לראות בהרבה מקומות תקרות אקוסטיות, בין אם מדובר על אולם אירועים ובין אם מדובר על בית פרטי.

אריחים עבור תקרה אקוסטית

יש סוגי אריחים שונים כאשר מדובר על תקרה אקוסטית, על בעל המקצוע לעזור לכם לבחור את האריחים אשר מתאימים למקום בו אתםמה היתרונות והחסרונות של תקרה אקוסטית נמצאים. חשוב להדגיש, לכל סוג אריח יש יתרונות וחסרונות, עשו את שיקול הדעת שלכם. הנה מידע אודות סוגי האריחים השונים:

קרטון דחוס – מדובר על האריחים הזולים ביותר והקלים ביותר להתקנה. חשוב להדגיש, אריחים אלו לא יספקו לכם את הבידוד האקוסטי המיוחל ויש להם בלאי גבוה.

גבס מחורר – אריחי גבס לרוב יגיעו בגודל אחד, הם בהחלט עושים את העבודה כאשר מדובר על פיזור רעש. היתרון הגדול של סוג זה הוא שיש להם מראה מאוד נעים למראה, אך הם יקרים.

אריח מינרלי – רוב האריחים האלו יהיו מבודדים מעולים, יש להם שכבה של גבס ובפנים צמר סלעים או זכוכית דחוסה אשר מטרתם לבודד רעשים. יש דחיסות חומר שונה מבין דגם כזה או אחר, ככל שהדחיסות גבוהה יותר ככה המחיר יעלה.

פח – היתרון הבולט של תקרה אקוסטית מפח הוא שבעצם אנחנו גם מוזילים עלויות וגם יש עמידה מלאה ללחות. עם זאת, אריחים אשר עשויים מפח אינם עושים את העבודה הרצויה לבידוד ופיזור רעשים.

יש עוד סוגים שונים של אריחים, כמו אריחים מעץ אך הם פחות פופולריים. המחיר אותו תשלמו עבור התקנת תקרה אקוסטית  הינה בין 90 עד 160 ש"ח למ"ר. המחיר משתנה גם בהתאם לקבלן עצמו.

צרו קשר לייעוץ ומחירים
אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!