תיקון תקרה מתקלפת

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

על חשיבות תיקון תקרה מתקלפת

הנה מקרה אמיתי שיכול לקרות גם לכם: התיישבתם אחרי יום עבודה עמוס ומתיש מול הטלוויזיה מתכוונים קצת להירגע. בידיכם כוס קפה חמה ומפנקת. לפתע, נושרת מן התקרה חתיכה לבנה הישר לתוך כוס הקפה…
האמת, חתיכת התקרה מתקלפת לא חייבת לנחות ישר לכוס הקפה שלכם, כדי להבין עד כמה תקרה מתקלפת היא בעיה רצינית שיש לפתור במהרה. מעבר לבעיה הבטיחותית, יש גם את הצד האסתטי שנפגע, וכן פגעים נוספים שיכולים לבוא בהמשך כמו עובש וצרות אחרות. תיקון תקרה מתקלפת הוא קריטי וככל שתקדימו לעשותו – תרוויחו.

כיצד קורה שהתקרה מתקלפת?

הסיבות לקילופים וסדקים בתקרה הם רבים: התיישנות החומרים וותק הבית, עבודה לא טובה של צבעי או טייח בשלבים מוקדמים יותר או פגעי מזג אוויר אחרים. אולם הסיבה הרווחת והנפוצה ביותר היא רטיבות בתקרה, אשר פוגעת בטיח ובצבע וגורמת להם להיסדק, להישבר ולהתקלף ולגרום למפגע ויזואלי והגייני כאחד.
תיקון של תקרה מתקלפת או מתפוררת הוא לא דבר של מה בכך. קודם כל צורת העבודה על תקרה, שונה לחלוטין מאשר על קיר והופכת סבוכה יותר. אולם, גם מהותית, נדרשת חשיבה של פתרון הבעיה בכללותה ולא רק הדבקת פלסטר, שתגרום לבעיה לחזור שוב ושוב.

תיקון תקרה מתקלפת- להבין את המקור

כדאי להבין קודם את המקור הגורם לקילוף התקרה. הכוונה במקור הינה לסיבה בגינה התקרה מתקלפת ולמאפייני הנזילה אבל גם למקור הפיזי ממנו מתחילה הבעיה, בוודאי עם מדובר ברטיבות או בנזילה. האם הנזילה היא פנימית או שהיא נובעת מחדירה משטח חיצוני ונדרשת גם עבודת איטום? האם העבודה תעשה רק בבית או שבכלל המקור מחייב עבודה בשטח של השכנים מהדירה למעלה?
יש צורך להבחין גם בסוג ומאפייני הקילוף. האם מדובר בקילוף שטחי או עמוק? האם נוצרו סדקים בתקרה, הדורשים תיקון עמוק יותר? האם מדובר כבר בפגיעה בקונסטרוקציה של המבנה, רק במעטפת או רק פגיעה קלה ושטחית? יש גם להתחשב בסוג התקרה. תיקון תקרה מתקלפת בתקרת גבס, שונה מתקרת רביץ או תקרת בלוקים או בטון.

איך מבצעים תיקון תקרה מתקלפת?

התיקון אינו זבנג וגמרנו של צביעה מחדש וזהו. אם תעשו כך ולצערנו, חברות בלתי מקצועיות בעליל- מציעות כך, הבעיה תחזור במהרה. יש לקלף ולגרד את האזור הנגוע והמתקלף ולבצע ייבוש מקצועי ומלא של המקום. לאחר מכן, יבוצע התיקון, כולל ביצוע טיח חדש, ביצוע שפכטל וצביעת התקרה. זהו תהליך ארוך שיכול לזלוג גם מעבר ליום עבודה אחד.
חשוב, להקפיד על צביעה באותו צבע או בגוון הדומה ביותר האפשרי, לזה של החלק בתקרה שאינו נפגע, כדי לא ליצור "כתמי צבע" שונים באותה התקרה. ישנה חובה לצבוע מחדש את התקרה בצבעים מותאמים וייעודיים למשל, חדר האמבטיה המלא ברטיבות ובאדים חייב להיצבע בצבע עמיד לרטיבות.

מחיר תיקון תקרה מתקלפת.

כפי שכבר אמרנו, תיקון תקרה מתקלפת הוא לא רק ממניעים אסתטיים וחשיבותו היא רבה. לכן, לא להתפתות אחרי מעכרים או חברות המציעות מחירים זולים מופרכים. מי שעושה כך, כנראה חוסך בזמן העבודה הנדרש, בטיבה ובאיכות החומרים. המחיר כמובן תלוי מ"ר של התיקון והיקף הנזק, אך הממוצע יעמוד על החל מ-1500 ₪ לטיפול כולל. הקפידו לבקש אחריות על העבודה ולבצע זאת באמצעות מרכז או חברה גדולים ומוכרים ולא באמצעות אדם מזדמן, שמחר נעלם.
'המרכז לצביעת דירות' מביא לשרותכם מומחי צבע, תיקון ושיפוץ מיומנים ומקצועיים, גם בתחום תיקון תקרה מתקלפת. נשמח לעמוד לרשותך ולהציע לך הצעה משתלמת שלא חוסכת עליך.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!