הנמכת תקרה למזגן

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

הנמכת תקרה למזגןהנמכת תקרה, היא למעשה תקרה נוספת שמוסיפים מתחת לתקרה הקיימת וכך מנמיכים את גובהה. הנמכת תקרה מתבצעת בדרך כלל בעקבות צרכים שעולים בבית, כמו לדוגמא, הנמכת תקרה למזגן. על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהי הנמכת תקרה למזגן?

בעבר, המזגנים היו גדולים, מרעישים מאוד ודי מכוערים. הם היו ממוקמים באמצע הבית ולא היה אפשרי להתעלם מהם. עם התפתחות הטכנולוגיה במהלך השנים, התפתחו גם אמצעי המיזוג. כיום המזגנים פחות גדולים והם מעוצבים בשלל דרכים. עם זאת, אנשים רבים בוחרים להסתיר את המזגן. יש כל מיני דרכים להסתרת המזגן כמו הסתרת של המזגן בתוך ארון מיוחד או מזגנים נסתרים ייעודיים. דרך נוספת להסתרת המזגן היא הנמכת תקרה. 

דגשים חשובים בהנמכת תקרה למזגן

כאשר מבצעים הנמכה למזגן חשוב מאוד לשים לב לשני אלמנטים מרכזיים-

  • סירקולציה- חשוב מאוד שהסתרת המזגן תתבצע באופן יעיל ותאפשר למזגן לפעול כראוי. על מנת שמזגן יפעל כראוי הוא צריך סירקולציה, כלומר חזרה של אוויר לתוך החלל. לכן, חשוב מאוד שהנמכת התקרה למזגן תתבצע כך שנשאר מספיק מקום לחזרה של האוויר. 
  • פתח שירות- אלמנט חשוב שכדאי לשים לב אליו בהנמכה למזגן הוא פתח שירות. כאשר מסתירים את המזגן, בין היתר חוסמים את הגישה אליו. במקרה של תקלה במזגן אתם רוצים שלטכנאי תהיה גישה קלה למזגן. לכן פתח השירות חשוב מאוד על מנת שתהיה גישה למזגן. 

 

סוגים שונים של הנמכת תקרה למזגן

קיימים שני סוגים עיקריים של הנמכת תקרה למזגן-

 

הנמכת תקרה תלויה

זו השיטה הרגילה לביצוע הנמכות תקרה. בהנמכת תקרה מסוג זה התקרה המונמכת נראית כמו המשך של התקרה הקיימת והיא נראית "תלויה" ממנה. התקרה התלויה מחוברת לתקרה הקיימת בקצוות. התקרה התלויה יכולה להיות במגוון צורות לפי בחירתכם- עגולה, מרובעת, משולשת ועוד. 

הנמכת תקרה תלויה היא השיטה הטובה ביותר להנמכת תקרה למזגן. הסיבה לכך היא שהמזגן נמצא הרבה פעמים במעברים צרים בהם יעיל יותר לבצע הנמכת תקרה תלויה. 

 

הנמכת תקרה צפה

הנמכת תקרה בשיטה זו מעניקה לתקרה מראה של ריחוף. התקרה הצפה נראית מנותקת בקצוות מה שנותן לה את מראה הריחוף. כמו התקרה התלויה, גם את התקרה הצפה ניתן לעצב בשלל דרכים ובכל צורה שתבחרו- תקרה עגולה, משולשת, מרובעת ועוד. ניתן לבצע הנמכת תקרה צפה למזגן, אך היא משמשת לרוב עבור הנמכות תקרה לצרכי תאורה ועיצוב. הנמכת תקרה צפה נחשבת לאלגנטית יותר ולפעמים בוחרים לבצע אותה רק בשביל היופי. 

איך מבצעים הנמכת תקרה למזגן?

הנמכת תקרה למזגן מתבצעת בארבעה שלבים עיקריים. 

השלב הראשון- תכנון וסימון

בשלב הראשון, איש המקצוע יבין את הצרכים שלכם וכיצד אתם מעוניינים להנמיך את התקרה. לאחר שהוא יבין את הפרטים השונים הוא יסמן את גובה התקרה. ניתן לבצע את הסימון באופן ידני וניתן לעשות זאת על ידי מכונת סימון עם לייזר. פס הלייזר מוקרן לכל הקירות באותו זמן ויוצר סימון מדויק וישר ללא מאמץ. 

השלב השני- בניית קונסטרוקציה מפח

בשלב השני מתחילים לבנות קונסטרוקציה מפח. מטרתה של קונסטרוקציית הפח היא להחזיק ולייצב את התקרה. איש המקצוע, בונה מפח מגולוון מבנה שנראה כמו מסילות שתי וערב. חשוב להשתמש בפח מגולוון על מנת שלא יחליד עם השנים. אם קונסטרוקציית הפח תחליד היא תחליש את התקרה מה שיכול להיות מסוכן מאוד. בנקודות בהן יש חיבור של שתי מסילות, איש המקצוע מחבר ניצב לתקרה שנועד לייצב ולקבע את קונסטרוקציית הפח. 

המרווחים בין ניצב לניצב לא יכולים לעלות על 40 סנטימטרים על פי תו התקן. הסיבה לכך היא שכך ניתן לוודא שהתקרה החדשה יציבה ולא תקרוס. את הניצבים שחיבר איש המקצוע, הוא יחבר באמצעות דיבלים וברגים ליסודות התקרה וכך יצליח לייצב את כל הנמכת התקרה. 

השלב השלישי- קיבוע תקרת גבס

בסוף השלב השני, כאשר קונסטרוקציית הפח הושלמה והמסילות מונחות במקומן, הגיע הזמן לקיבוע גבס. תחילה, איש המקצוע יסדר את החשמל הנדרש למזגן בקונסטרוקציית הפח. לאחר מכן, איש המקצוע יניח ויקדח את לוחות הגבס על מסילות הפח. 

השלב הרביעי- שפכטל וצביעה

לאחר שהונחו לוחות הגבס אתם מגיעים לשלב האחרון. בשלב זה יש קודם כל לשפכטל את התקרה. לאחר שתסיימו, תוכלו לצבוע אותה באיזה צבע שתבחרו ולסיים את התהליך. 

צרו קשר לייעוץ ומחירים
אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!