קידוח כלונסאות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

קידוח כלונסאות נועד לתמיכה ביציבות של בניינים גדולים וקטנים כאחד, ובעיקר נועד למנוע את השקיעה של בניין כל שהוא, בהעדר נקודת אחיזה קשיחה בקרקע. למרבה הצער, קידוחים רשלניים ובלתי מקצועיים כבר גרמו בעבר לנזקים לא מעטים ולשקיעה של בניינים שלמים. קידוח כלונסאות רגיל, כמו גם קידוחי כלונסאות לרצפת שלד בניה קלה, הם הבסיס ליציבות הבניין. הקידוח כאמור צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים, במטרה לזהות את נקודת האחיזה הטובה ביותר בקרקע שתשמור על הבניין יציב לאורך שנים רבות. אילו סוגים של כלונסאות קיימים? באילו סוגי קרקע מתבצעים קידוחי כלונסאות? כיצד מתבצעת החפירה וההחדרה של הכלונסאות לאדמה? בשורות הבאות נעסוק בפעולה החשובה ביותר, המתבצעת בשלב הראשון של בניית הבניין החדש – ביסוס היסודות שלו.

סוגים שונים של כלונסאות והמחשיבות שלהם

הסוג הראשון של כלונסאות הוא כלונסאות המוחדרות לאדמה והייעוד שלהן הוא שמירה על היציבות של הבניין, כאשר כל היסודות שלו נשענים עליהן. הכלונסאות מוחדרות לאדמה עד שהן מגיעות לשכבה הקשה שלה, כזאת שלא תאפשר למבנה לשקוע. זה המקום לציין שלפני התחלת הבנייה מתבצעים קידוחים שונים, במטרה לזהות הן את סוג הקרקע שעליה עומד הבניין להיבנות והן את עומק הקידוח הנדרש על מנת להגיע לשכבת האדמה שאכן תהיה קשה מספיק לשאת עליה את המשקל של הבניין כולו. החשיבות של קידוח כלונסאות איכותי היא גדולה, ומהווה נקודת מפתח ליציבות הבניין. סוג נוסף של כלונסאות הן כלונסאות דיפון. כלונסאות מהסוג הזה מיועדות לרוב לשמירה על דפנות של בורות או תעלות, במטרה למנוע את הקריסה שלהן. בשורות להלן נעסוק בעיקר בנושא קידוח כלונסאות בהקשר ליסודות של בניינים. קידוח כלונסאות – מתבצע בדרך כלל כאשר הקרקע איננה יציבה, והשכבה היציבה שלה נמצאת בעומק.

קידוח כלונסאות ובניית היסודות

קידוח כלונסאות הוא פעולה מורכבת. מהות הפעולה הינה קידוח חור, באמצעות הכלונס עצמו המוחדר לאדמה. הכלונסאה הינה קורה חזקה מאד, והיא אמורה לשמש כעוגן של הבניין. הקורה החזקה והמאסיבית הזאת מוחדרת פנימה עד שהיא מגיעה לקרקע יציבה, כאמור לעיל. כפי שכבר הוסבר, לפני השלב של קידוח כלונסאות מתבצעים קידוחי ניסיון שהמטרה המוצהרת שלהם הינה מציאת הקרקע המתאימה ביותר להחדרת היסודות של המבנה. זאת, על מנת להימנע ממצב תיאורטי שבו הקרקע היציבה לכאורה איננה אלא גוש סלע יחיד. ככל שהבניין העתידי הוא מאסיבי יותר, כך מספר הכלונסאות המוחדרות לקרקע על מנת לתמוך בבניין הוא גדול יותר. קידוחי כלונסאות לרצפת שלד בניה קלה מכילים גם הום את כמות הכלונסאות הדרושה להשגת המטרה.

ביצוע מוצלח של קידוח כלונסאות מהווה בסיס לבנייה איכותית. לפיכך, המלאכה חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים ואמינים. אנשי המקצוע כאמור אמורים להיות רשומים בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.  אין להניח את מלאכת קידוח הכלונסאות בידי מי שאיננו בעל מקצוע מורשה בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!