צבעי בעפולה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

 

אז אתם רוצים לצבוע את הדירה שלכם, אבל הפעם אתם רוצים לעשות את זה נכון? דבר אחד בטוח – הדרך הנכונה והטובה ביותר לצבוע דירה היא להזמין צבעי בעפולה, איש מקצוע שחי את עולם הצבע יום יום ולהאציל עליו את המשימה. תתפלאו, אבל אחרי שתעשו את החישובים הכלכליים כמו שצריך, תגלו שהפער בין עלות צביעה מקצועית ובין עלות צביעה פרטית הוא אינו גדול כמו שחשבתם. ובכל זאת, בכדי שתוכלו לעשות את זה נכון גם בעצמכם, מביאים לכם המומחים של המרכז לצביעת דירות מדריך מלא לצביעת הבית ולסיום מקנחים עם מספר טיפים שיסייעו לכם לבחור צבעי בעפולה, אם תבחרו בכך.

 

קודם כל מציבים סטנדרטים

אחד הדברים החשובים ביותר בכל תהליך של צביעת דירה וצביעה בכלל, הוא להציב לעצמכם סטנדרטים לגבי התוצאה המבוקשת. ייתכן שלאורך השנים צבעתם את הבית שלכם בעצמכם, אבל ברבות השנים התארחתם בבתי חברים וקרובי משפחה, ושמתם לב לכך שהקירות בבתים שלהם משרים אווירה נעימה יותר ותורמים מאוד לעיצוב הכללי וכעת אתם רוצים ליישם את זה גם אצלכם בבית. אז תחילה הגדירו לעצמכם את הסטנדרטים שלהם אתם מצפים – האם אתם פשוט רוצים לחדש את הצבע, או שאתם רוצים להפוך את הקירות לפריטי עיצוב אמיתיים כפי שהם אמורים להיות? האם אתם רוצים את הקירות שלכם חלקים ואסתטיים או שלא אכפת לכם מקצת בועות אוויר, קצת סימני נזילה ואולי קצת כתמי צבע פה ושם? אם תיכנסו לראש הנכון לפני שתתחילו בעבודה, כבר עשיתם חצי מהעבודה שיכול צבעי בעפולה לעשות עבורכם.

צבעים לדירה

מתחילים בציוד

הדבר הראשון שאתם צריכים הוא לוודא שיש לכם את כל הציוד הנדרש ולצורך צביעת דירה תזדקקו לפריטי הציוד הבא: מברשת צרה, מברשת רחבה, רולר אחד רצוי שניים, מיכל צבע לעבודה עם רולר, גליל נייר זכוכית עדין, חומר לאיטום חורים וסדקים, סולם, מוט ארוך לרולר, מסקנטייפ, דלי כלבו, שפכטל וכף בנאים, מיכל קטן לערבוב חומר האיטום וכמובן פחי צבע בכמות הנדרשת ובגוון הנדרש. כמה צבע אתם צריכים? את זה יגידו לכם בחנות הצבע על פי מספר החדרים בביתכם או שטח הבית, או שתוכלו לשאול כל צבעי בחיפה ולקבל תשובה מדויקת יותר.

 

הכנת הדירה לצביעה  – מתחילים לצבוע בשעות הבוקר

השלב הבא הוא הכנת הדירה לצביעה. ככלל, הרבה יותר נוח לצבוע דירה ריקה ואם הדירה כבר מאוכלסת, אז חדר ריק. אם אפשר, פנו את כל הריהוט מהחדר והותירו אותו ריק לחלוטין. אם זה בלתי אפשרי, רכזו את כל הריהוט בשטח כמה שיותר קטן באמצע החדר וכסו הכל בסדינים, עיתונים, ניילונים וכל יריעה שיכולה לסייע לכם בהגנה על הרהיטים מפני הצבע. הקפידו על כך שיש לכם חופש תנועה מסביב לערימת הרהיטים. כמו כן, שימו לב שהזזת ארונות ושידות ממקום למקום תוך כדי צביעה, אינה מומלצת, שכן היא תאלץ אתכם לעבוד בצורה שלא מאפשרת ייבוש כנדרש ותאריך מאוד את משך זמן הצביעה.

בהמשך, כסו את כל הפאנלים, משקופי החלונות, משקופי הדלתות, המתגים ושקעי החשמל באמצעות מסקנטייפ. המסקנטייפ אמור להגן על רכיבים אלה גם כאשר אתם עוברים עליהם בטעות עם מברשת הצבע וכן מיועד למנוע הצטברות של סימני נזילת צבע, במיוחד על גבי הפאנלים. את עבודת הצביעה עצמה אתם רוצים לכוונן לשעות הבוקר. ייבוש הוא חלק חשוב ומרכזי בצביעה מוצלחת וזמן הייבוש מושפע מאוד מהטמפרטורה בחדר. כאשר אתם מתחילים לצבוע בבוקר אתם מבטיחים ששלב הייבוש יתרחש בשעות החמות של היום, מה שיאיץ את הייבוש וישפר את איכות הצביעה. כמו כן, זה אומר שלא כדאי להפעיל מזגן בחדר בו אתם צובעים, על מנת שלא לפגוע בתהליך הייבוש.

מברשת לצביעת דירה

סתימת חורים וסדקים והחלקת הקיר

כעת הגיע השלב המקצועי של תהליך צביעת דירה, שלב שכל צבעי בעפולה יקפיד לבצע בכל פרויקט ומרבית האנשים דווקא נוטים להתעלם ממנו. זהו השלב של סתימת החורים והסדקים והחלקת הקיר. ערבבו בקערה את תערובת האיטום שקניתם עם מים ובאמצעות שפכטל וכף בנאים פשוט מלאו את הסדקים והחורים והחליקו באמצעות השפכטל. את הפעולה הזאת מומלץ לבצע בכל רחבי הבית בו זמנית לפני תחילת הצביעה, על מנת לאפשר ייבוש מלא של החומר בכל חדר אליו תגיעו לביצוע הצביעה.

כעת אתם רוצים להחליק את הקירות באמצעות נייר זכוכית. פעולה זו מיועדת להסיר לכלוך שהצטבר על הקירות, גם אם אינו נראה לעין – אדי שמן בישול, ערפיח מהרחוב, משקעי אבק ולחות, שומנים שעברו מידי בני הבית לקיר וכן הלאה. את השלב הזה ניתן לבצע באמצעות מטליות לחות ולהמתין לייבוש מלא לפני שמתחילים לצבוע, אבל בהחלט עדיף לעשות אותו באמצעות נייר זכוכית שיסייע לכם להחליק את הקיר, להסיר בועות צבע ישנה, כתמי צבע וכמובן להחליק את האזורים בהם ביצעתם איטום של חורים וסדקים.

 

מתחילים בסימון המסגרת ובצביעת תקרה

כעת הגענו לשלב הצביעה. תחילה ערבבו את החומר היטב ובהיבט אנחנו מתכוונים להיטב. חשוב מאוד לערבב את החומר על מנת להבטיח דיפוזיה אחידה של הצבע בתוך הנוזל וקבלת מרקם אחיד מבחינת שקיפות וחומר בנפח. עם מברשת צרה עברו על כל הפינות וחיבורי הקירות וצרו מסגרת שבתוכה תבצעו לאחר מכן את הצביעה המהירה באמצעות רולר. זהו גם השלב שבו אתם מבצעים צביעה עם מברשת סביב החלונות, הדלתות, שקעי החשמל ובקרבת הפאנלים. לאחר שסיימתם עם סימון המסגרת, התחילו בצביעת התקרה. התחלת תהליך הצביעה בתקרה נועדה להבטיח שנתזי צבע מצביעת התקרה לא ילכלכו את הקירות שכבר צבעתם. את צביעת התקרה מומלץ לבצע על גבי סולם עם גישה נוחה לתקרה, אבל אם אתם מעדיפים אחרת, תוכלו לעשות זאת באמצעות רולר עם ידית ארוכה שמאפשרת לכם לעמוד על הרצפה ולהגיע לכל פינה בחדר. צביעת התקרה יכולה להתבצע בשכבה אחת בלבד, ואין צורך בשתי שכבות.

מחיר צביעת דירה בעפולה

מתחילים בצביעת הקירות

כעת, הגעתם לשלב של צביעת הקירות. בשלב הזה אתם רוצים להכין כמות צבע מספקת ולבצע צביעה באמצעות רולר. הרעיון הוא פשוט מאוד – לעבוד בצורה שיטתית ומסודרת, אזור אחרי אזור עד להשלמת הקיר המלא בתוך המסגרת שסימנתם קודם לכן. לאחר שהשלמתם קיר אחד, אתם עוברים לקיר הבא וכן הלאה. ככלל, מומלץ לצבוע לגובה הקיר ולא רק לרוחבו. זאת אומרת שאתם רוצים לצבוע תחילה את חלקו העליון של הקיר ורק לאחר מכן לעבור לחלקו התחתון. לאחר שסיימתם לצבוע את כל קירות החדר, השאירו את הצבע לייבוש למשך מספר שעות ובינתיים עברו לחדר הבא ועשו את אותו תהליך בדיוק.

לאחר ייבוש הצבע, שנמשך מספר שעות, תוכלו לחזור לחדר ולבצע צביעה של שכבה נוספת באותה צורה. שימו לב שחשוב מאוד להקפיד על עניין הייבוש. רבים נוטים לזלזל בעניין זה והתוצאות ניכרות לעין. שכבת הצבע הראשונה צריכה להפוך לשכבה קשיחה וסופית לפני שמתחילים עם השכבה השנייה, אחרת המשמעות היא שבמסגרת צביעת השכבה השנייה אתם מבצעים מריחה של השכבה הראשונה, מה שלבטח ישאיר סימנים לא אסתטיים על הקיר.

לאחר שסיימתם לצבוע את השכבה השנייה, מומלץ לעבור עם מברשת או רולר ללא צבע על גבי הקירות במשיכות אחידות מלמעלה למטה. תהליך זה יבטיח "פיצוץ" של כל בועות האוויר שנוצרו על גבי הקיר ויבטיח תוצאה חלקה ואחידה יותר.

 

ניקיון וסיום

ככלל, כל מי שצבע את הבית שלו בעצמו או אפילו נעזר בשירותיו של צבעי בעפולה, יודע שבתהליך הצביעה עפים נתזי צבע לכל כיוון. מאחר ומדובר בנתזים קטנים הם גם מתייבשים מאוד מהר על הרצפה ואז כבר מאוד קשה להסיר אותם. בכדי לחסוך לכם זמן ומאמץ, מומלץ לנקות את הכתמים הללו תוך כדי תנועה. סיימתם קיר? נקו עם מטלית לחה את אזור הרצפה הסמוך אליו. לחילופין, אם החדר ריק, תוכלו להציף אותו במעט מים כך שהנתזים לעולם לא יוכלו להתייבש על גבי הרצפה, אם כי אפשרות זו אינה מומלצת במיוחד לאור העובדה שבתהליך העבודה אתם צפויים לגרום להתזת מים מהרצפה על גבי הקיר, מה שיפגע בתהליך הצביעה כולו ויותיר כתמים וסימנים על גבי הקירות.

כעת, תוכלו להתחיל להסיר את המסקנטייפ בעדינות, כמובן רק לאחר ייבוש מלא של השכבה השנייה, בדרך כלל לאחר 24 שעות. הסירו את המסקנטייפ בתנועה אחידה ואיטית על מנת שלא לגרוף לקילוף של צבע סמוך. אם יש צורך עברו על הרכיבים ונקו אותם עם סמרטוט לח.

צבעי בעפולה

טיפים אחרונים לצביעה בשיטת עשה זאת בעצמך

מספר טיפים אחרונים למי שבוחר לוותר על האופציה של צבעי בעפולה ולצבוע את הדירה בעצמו – אם אתם מבצעים מעבר מגוון כהה לגוון בהיר, חשוב לבצע צביעה באמצעות שכבת ביניים על מנת להבהיר את הצבע הכהה ורק לאחר מכן להשלים את התנועה לגוון הבהיר הרצוי. אם במהלך הצביעה אתם עושים הפסקה, למשל בסוף יום עבודה, המטרה שלכם היא לא לשטוף את המברשת אלא לשמור על הצבע שעל סיבי המברשת כשהוא לח. לשם כך מומלץ לעטוף את המברשת או הרולר בניילון נצמד ולוודא שהוא אטום היטב, ולהכניס אותו למקרר למשך הלילה. למחרת הוציאו את המברשת מהמקרר כחצי שעה לפני שאתם מתחילים לעבוד, בכדי לאפשר לסיבי המברשת או הרולר להחזיר לעצמם את מידת הגמישות הטבעית שלהם.

 

ובכל זאת, אולי כדאי לבחור צבעי בעפולה?

ובכן, אם בכל זאת תבחרו את האופציה המקצועית, המשימה שלכם הופכת להרבה יותר קלה ברמה הפיזית, אבל אתם בהחלט צריכים להקפיד על בחירת צבעי בעפולהבצורה הנכונה. המלצות וחוות דעת מקצועיות יכולות בהחלט לסייע וברובם המכריע של המקרים זה אפילו מספיק. אם לא, נסו לאתר צבעי בעל מוניטין בעפולה או חברה מקצועית שמספקת שירותי צביעה באזור. אל תתפתו למחיר הנמוך ביותר ואל תשלמו את כל הסכום לפני שהעבודה הסתיימה. סכמו על מתן מקדמה, שככלל אמורה להספיק לרכישת הציוד והצבע בלבד ואת יתרת הסכום שלמו רק לאחר סיום הצביעה ורק לאחר שווידאתם שהעבודה היא לרוחכם וכי כל הליקויים, אם היו כאלה, אכן תוקנו על ידי הצבעי.

בכל מקרה, אל תהפכו את התהליך של בחירת צבעי בעפולה לתהליך מורכב יותר ממה שהוא צריך להיות. השתמשו בחושים הצרכניים שלכם, התנהלו נכון וחכם מבחינת תשלום ובזה תוכלו להבטיח כמעט בוודאות את הצלחת הפרויקט.

צבעי לצביעת בית בעפולה

בכל מקרה, המרכז לצביעת דירות עומד לרשותכם ומספק גם שירות צבעי בעפולה לכל סוגי המבנים בכל היקף ובכל גודל. המרכז עומד לרשותכם גם בשאלות נוספות שיש לכם לגבי תהליך צביעת הבית וישמח להעניק לכם טיפים נוספים בנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!