התאימו את צבעי הדירה למטבח שלכם

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

קרדיט :pixabay

המטבחים של היום הם מטבחים פתוחים, חשופים לעין כל, וחלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של הבית. לכן, חשוב מאוד לזכור להתאים את צבעי המטבח לעיצוב הכללי של הבית, ולדעת כיצד להשתמש בצבע בצורה נכונה. לפניכם רעיונות לשימוש  נכון בצבעים במטבח ואיך מכינים את הקירות לצביעה.

בנקודה זאת צריך לעשות את ההפרדה בין צבעי המטבח – כדוגמת הארונות והשיש לבין צבעי הקירות והתקרה במטבח וההתאמה שלהם לצבעי המטבח.

ריכזנו יחד עם הצבעי יוסי מחברת 'סילבס צבעים' מספר טיפים שיעזרו להתאים את צבעי הקירות והתקרה אל הצבע הקיים במטבח.

צביעה של דירה ובכללה חדר המטבח פשוטה וזולה באופן יחסי והיא יכולה לעשות את ההבדל בין מטבח קטן ודחוס לבין חדשני ומאוורר.

חשיבות הצבע

כל צבע משויך במוחנו לתחושה אחרת ונותן לנו דימוי של משהו אחר. משחקי שחור ולבן ייתנו תחושת יוקרה ורשמיות, אדום מקושר לחיות ותשוקה אך גם לכעס, גווני אדמה ייתנו תחושה כפרית נינוחה, אפור במינון נמוך יכול לתת תושת שלווה ניטראלית וכו'.

השימוש בצבעים בצביעת דירה בכלל  ובמטבח בפרט חייב להיות זהיר ומושכל, וכשהוא אכן נעשה בצורה כזו הוא יכול לשנות מהקצה אל הקצה את מראה הבית ואת התחושה שהוא משרה – מבלי להזיז אף קיר ועל ידי צביעה בלבד.

צבע תורם לאווירה והוא חלק בלתי נפרד מכל עיצוב, לכן הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבחור את הצבע המתאים לאווירה שאתם רוצים ליצור ולתחושה שתרצו שתהיה בבית, ולאחר מכן להחליט היכן לשלב אותו.

כדי ליצור את האווירה המדויקת שאתם רוצים כדאי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום עיצוב הפנים, כיוון ששימוש מוגזם בצבע ייצור תחושת עומס במקרה הטוב  ואף חוסר שקט ואי נוחות במקרים אחרים.

איזה צבעים מתאימים למטבח?

בשל חיבור המטבח לדברים בסיסיים ביותר בחיים צבעי אדמה או צבעים טבעיים אחרים יכולים להתאים למטבח, בעיקר למטבח כפרי.

צהוב, כתום ואדום נחשבים לצבעים ממריצים ופותחי תיאבון מצד אחד, אך עלולים ליצור חוסר שקט מצד שני ולכן השימוש בהם צריך להיעשות בזהירות ובמינונים נמוכים.

למטבחי היי-טק מינימליסטים יתאימו משחקים של לבן שחור ואפור, וכדי "לחמם" את האווירה כדאי להוסיף נגיעות של צבעי אדמה בפריטים מסוימים, אך לא על  הקיר.

כדאי לקחת בחשבון שצביעת קיר שלם בצבע חם (אדום, כתום, חום וכו') גורמת לתחושה של גודל.

במטבחים קטנים זו בהחלט טקטיקה שאפשר להשתמש בה כדי לתת תחושת מרחב גדולה יותר.

מה עם התקרה?

שימוש נכון בצבע על התקרה יכול ליצור אשליה של הגדלת החלל והרחבה שלו או, לחילופין, להקטין אותו.

אם נצבע את התקרה בגוון מעט יותר כהה מגוון הקירות תתקבל תחושה שהתקרה קרובה יותר, ואילו צביעת התקרה באותו גוון כמו הקירות תגרום לתחושה של מרחב גדול יותר.

לא מומלץ לצבוע את התקרה בצבע מנוגד לחלוטין לצבע הקירות, כמו תקרה ירוקה  או אדומה וקירות לבנים, משום שהדבר יכול לתת תחושה שהתקרה נופלת על הראש בכל רגע או סתם להראות מוזר.

הכנת המטבח לצביעה

לאחר סיום השלב התכנוני מגיעה ההוצאה אל הפועל, וצביעת המטבח חייבת להתחיל בהכנה יסודית שלו: קודם כל מוציאים מהמטבח את כל מה שאפשר להוציא ומרחיקים מהקיר את כל מה שאפשר להרחיק, כדוגמת מקרר, תנור אפייה וכו'.

את הדברים שנשארים במטבח יש לכסות היטב בניילון עבה, כולל עטיפה הרמטית של הארונות, למניעת כתמי צבע.

פעמים רבות צביעת הקירות נראית לאנשים כמלאכה פשוטה שהם יכולים לבצע בעצמם, אבל הניסיון שלנו מראה כי זה לא בדיוק כך.

כדי לצבוע את הקירות כראוי יש לדעת בדיוק את התכנון העיצובי, כמובן, אבל זה לא די.

כמה שכבות צבע יש למרוח? לאיזה כיוון להעביר את המברשת או הרולר? מתי צובעים את השכבה השנייה? צביעת הקירות עשויה להתגלות כמלאכה הרבה פחות פשוטה מהצפוי ומעייפת ביותר. לכן במקרים רבים, ההמלצה שלנו היא להשאיר את הצביעה בידי אנשי המקצוע.

כיצד נוכל לבחור צבעים למטבח בצורה פשוטה?

אז כמובן שבחירת הצבע או הצבעים של המטבח משפיעה רבות על עיצוב המטבח והבית כולו אך כיצד ניתן בכל זאת לבצע בחירה מושכלת של הצבע אותו נבחר עבור המטבח וכיצד ניתן להתאים את צבעי הדירה למטבח שלנו? אז קודם כל אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם כמה שייתר אנשי מקצוע. ראשית עם האדריכל ומעצב הפנים אותם שכרתם לטובת תכנון ועיצוב הבית. מדובר באנשי מקצוע שראו מספר לא מבוטל של בתים במהלך הקריירה שלהם ולכן ייתכן שלאור העיצוב אותו בחרתם לשאר חלקי הבית הם יוכלו להגיד לכם בצורה פשוטה מה יתאים ומה פחות יתאים לכם.

מעבר לכך כדאי מאוד להתייעץ עם הצבעי אותו בחרתם לביצוע העבודה של צביעת המטבח והבית. גם כאן מדובר באיש מקצוע שככל הנראה צבע בתים כמעט בכל הצבעים האפשריים ולכן הוא ידע להגיד לכם איזה שילוב של צבעים יכול להתאים לכם מאוד במטבח ולחילופין הוא יוכל להגיד לכם מה בכלל לא יתאים.

 

הדמייה של הבית לפני הבחירה

נקודה חשובה מאוד שכדאי לבחון היא הדמייה של הבית ושל המטבח עם הצבעים אותם בחרתם. אז אמנם ההדמייה לא תראה לכם את הפרטים הקטנים של הבית כמו מכשירי החשמל אותם בחרתם וכנראה גם לא את הכסאות והצבע שלהם אך תוכלו לקבל מושג מאוד טוב מן ההדמיה כיצד המטבח עתיד להיראות עם הצבעים אותם בחרתם. עם ההדמיה גם תוכלו לשחק מעט ולשנות את הצבעים או את הגוונים אותם בחרתם לקירות המטבח כדי להבטיח בחירה נכונה שתשביע את רצונכם מצבעי הקירות של המטבח.

מה עלינו לקחת בחשבון בבחירת הצבע למטבח?

אז מעבר לכך שהצבעים הם אלמנט חשוב מאוד במה שאנחנו מנסים להעביר לבני הבית ולאורחים הם חייבים להתכתב עם אלמנטים אחרים במטבח שעלינו לקחת בחשבון. כך למשל צבע הקירות לא חייב להיות כמו צבע השיש או כמו צבע החיפוי של הקרמיקה של קירות המטבח אותם בחרנו, אך במידה והקירות השכנים יקרצו עם הגוון שלהם לאותו גוון בו בחרתם את חיפוי הקרמיקה הדבר יכול להתאים מאוד לקו העיצובי של המטבח. מעבר לכך, נסו להתאים את גוון צבע הקיר שאותו אתם עתידים לבחור לצבע של מכשירי החשמל שיוצבו על השיש. כך למשל בחירה בצבע שמנת בתור גוון לקיר יכול מאוד להתאים בבית בו מכשירי החשמל שעל השיש כמו הטוסטר, המצנם או הקומקום גם כן בגוון של שמנת. ההרפתקנים בינינו כמובן יכולים לנסות להתאים בין צבעים מעט יותר הרפתקנים וכך גם ליצור טוויסט עיצובי שיתאים בעיקר במטבחים כפריים או במטבחים בעלי גוון חמים יותר.

צבע בתור מוטיב חוזר

דבר נוסף שניתן לעשות במסגרת צביעת הבית והמטבח הוא בחירת צבע אחד שיחזור בתור מוטיב חוזר בכל חדרי הבית. אנו רואים את הטרנד הזה תופס תאוצה בבתים רבים כאשר במסגרתו בוחרים צבע אחד שמעט שובר את השגרה כמו אפור למשל או כל צבע אחר שיתאים לכל חלקי הבית ומשתמשים בו לצביעת אחד הקירות בכל אחד מן החדרים.

כך למשל אם בחרנו בצבע אפור, קיר אחד במטבח יהיה אפור, כך גם בסלון, בכניסה לבית, בחדרים ואפילו בחדרי האמבטיה. ישנם מקומות בבית שניתן לשלב קיר לבנים בצבע הזה בדמות של קיר בריקים עם הצבע שאותו בחרנו כמו בסלון או כל פינה אחרת בבית ומקומות בהם נוכל לשלב קיר עם קרמיקה בצבע הזה כמו חדר האמבטיה למשל, פינת אוכל ואפילו להשתמש בקרמיקה בצבע הזה בתור חיפוי הקירות של המטבח באיזורים שבין השיש לארונות.

ניתן גם לקרוץ לאלמנט העיצובי הזה ולבחור חיפוי לארונות המטבח באותו צבע או אפילו לבחור בצבע השיש של המטבח בתור הצבע לאותו מוטיב חוזר. ישנם הרבה מאוד טרנדים והרבה מאוד אפשרויות בעולם הצבע בהם ניתן להשתמש בכדי להבליט אלמנטים עיצוביים או בכדי ליצור אלמנטים עיצוביים חדשים. למעשה, כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא רק לפתוח את הראש ולעשות עם הצבע ככל העולה על רוחנו בכדי להעביר את התחושות אותן אנו רוצים להעביר לבני הבית ולאורחים שמגיעים אלינו הביתה.

אז מה היה לנו בכתבה:
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!